LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama batuta me Majkon/ S’donte që të bëhesha kryetar, nuk i pëlqenin çorapet e mia

23 Nëntor 2018, 20:10, Aktualitet CNA
Rama batuta me Majkon/ S’donte që të bëhesha kryetar, nuk i

Pasditen e sotme kryeministri Edi Rama ka shpërndarë disa karta anëtarësie për simpatizantët e PS-së, në njësinë nr 5 në Tiranë.

Ai shoqërohej në këtë takim nga Pandeli Majko, me të cilin ka shkëmbyer edhe disa batuta.

Rama: Kartën e parë me këmbë të mbare e jep Pandi, se Pandi gjithmonë ka pasur këmbë të mbarë. Ndonjëri dhe i ka humbur rrugës, por disa?

Majko: Unë dua të bëj një ndryshim nga herët e tjera, dua që kartën ta jap një nga protagonistet e partisë?

Rama: Kur u bëra kryetari i partisë me Pandin ishim kështu, jo në luftë, por në distancë luftarake.

Se Pandi nuk donte që të bëhesha unë kryetar partie që të jemi të qartë, se ju nuk e dini historinë, dhe unë u bëra.

Mirëpo Pandi u zgjodh sekretar i përgjithshëm.

Mirëpo Pandi nuk e kishte gëlltitur dot këtë punë.

Unë  shkova tek zyra e Pandit dhe i thash ?vajti si vajti kjo u bënë, ti nuk më deshe, por ja  ku me kë unë këtu jam?.

Më pa dhe në tha ?ti hiqi çorapet e kuqe, martohu dhe me mua je në rregull?.

E donte kryetarin e partisë të martuar.

 

Lajmet e fundit nga