LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dokument ekskluziv/ Zbulohet si emërohen kryetarët e seksioneve të PD, për të manipuluar votimin

23 Nëntor 2018, 18:20, Aktualitet CNA

Urdhri i nxjerrë nga kryetari Lulzim Basha, për riorganizimin e PD duket të jetë në shërbim të një farse zgjedhore.

Zgjedhjet kudo kanë qenë formale, kandidatët e emëruar, dhe kjo faktohet me dokument këtë herë, edhe aty ku është tentuar të jenë të kujdesëm kanë pasur probleme dhe janë bërë në kundërshtim me statutin dhe vetë urdhrin e Bashës.

CNA.al ka siguruar një dokument se si caktohen kryetarët dhe sekretarët e seksioneve që do të votojnë të shtunën për kryetarë të degëve.

Në dokumentin e siguruar shihet se kryetarët e seksioneve emërohen formalisht dhe nuk zgjidhen sipas parimit një anëtarë një votë nga strukturat dhe anëtarësia, por thjesht komandohen apo emërohen duke mbushur procesverbale.

Dokumenti i mëposhtëm tregon sesi janë emëruar drejtuesit e seksioneve në ish-komunën Finiq, një shembull i njëjtë është ndjekur në të gjithë degën e Sarandës, në Vlorës, Fierit, Lushnjës, Durrësit, Korçës, Elbasanit, Shkodrës e gjetkë.

Ky është procesi i riorganizimit dhe zgjedhjeve, duke emëruar kryetarë seksionesh, grup seksionesh dhe deri tek kryetarët e degëve.  Ky dokument tregon qartë se nuk ka zgjedhje, por një proces farsë në në partinë e Lulzimit, që po e vdes Partinë Demokratike, për të ngritur Republikën e Re./ CNA.al

Lajmet e fundit nga