LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata tronditëse/ Basha nuk do të shkojë në zgjedhje, na pret një lloj çadre tjetër

23 Nëntor 2018, 19:47, Aktualitet CNA
Deklarata tronditëse/ Basha nuk do të shkojë në zgjedhje, na

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD-së, Edith Harxhi gjatë intervistës në studion e emisionit ?Mbrëmje Ide? në ABC News ka bërë një deklaratë tronditëse.

Harxhi është shprehur, që mendon se Basha nuk dëshiron të shkojë në zgjedhjet e ardhshme.

?Unë mendoj se Basha nuk dëshiron të shkojë në zgjedhje. Jo sepse Partia Socialiste është me e fortë, por sepse Basha nuk krijon besim tek shqiptarët. Me situatën aktuale të brendshme në PD natyrisht që e shoh të pamundur që Partia Demokratike,  të rikapitalozojë votat që prej 2013-ës e më pas. Ndoshta një çadër e re na pret e një modeli tjetër. Ne si një lëvizje e fortë për shpëtimin e PD do të vazhdojmë të kërkojmë largimin e Lulzim Bashës?, – ka vazhduar anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD-së.

Gjithashtu gjatë kësaj interviste Harxhi ka  folur edhe për protestën e banorëve të Asirit.

?Unë bashkohem plotësisht me dhimbjen dhe protestën e tyre. Më duket shumë e dhimbshme dhe karakteri social i protestës. Për këtë fajësoj shtetin, nuk fajësoj banorët. Në radhë të parë shteti, sepse nuk ka bllokuar dhe nuk ka sanksionuar ndërtimin në këto zona?./CNA.al

Lajmet e fundit nga