LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

FOTO- Zgjedhjet e Lulit/ Në Durrës votojnë Vangjush Dakon

23 Nëntor 2018, 19:47, Aktualitet CNA
FOTO- Zgjedhjet e Lulit/ Në Durrës votojnë Vangjush Dakon

Kanë përfunduar zgjedhjet në degën e PD në Durrës një garë formale ku u ?zgjodh? kryetar Ferdinand Xhaferraj.

Por përtej një votimi formal dhe një gare të paravendosur, demokratët duket se e kanë kuptuar qëllimin e vërtetë të Lulzim Bashës dhe Fahri Balliut, dhe kanë ?votuar? Vangjush Dakon për kryetar të PD Durrës.

CNA.al sjell më poshtë një nga fletët e votimit, ku midis emrave të kandidatëve shkruhet Vangjush Dako.

Në provcesin e votimit kanë marrë pjesë gati 60% e strukturave të degës, por  për herë të parë ndodh që numërimi i votave u bë i fshehtë ashtu si votimi.

Gjithmonë në zgjedhjen e kryetarit të degës numërimi është bërë i hapur por sot në Durrës, anëtarësia u nxorr jashtë dhe numërimi u bë pa njerëz në sallë.

CNA.al ka mësuar se shumë fletë votimi kanë qenë dhe sharje për Bashën, Xhaferrajn dhe Fahri Balliun.

Balliu njihet si një mik i afërt i Vangjush Dakos dhe ai së bashku me Ferdinand Xhaferrajn për interesa klienteliste dhe korruptive, pritet të vendosin Ardian Mukën përballë kryebashkiakut të Durrësit, kandidat i preferuar prej vetë Dakos që ky i fundit ta mundë me 20 mijë vota diferencë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga