LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha zë ngushtë Ramën/ Pse vutë vajzat para në gardhin e efektivëve

23 Nëntor 2018, 20:12, Aktualitet CNA
Artan Hoxha zë ngushtë Ramën/ Pse vutë vajzat para në

Gazetari Artan Hoxha ka zënë ngushtë kryeministrin Edi Rama gjatë një intervistë në emisionin ?Java? në Radio Televizion Shqiptar.

Hoxha e ka pyetur Ramën se pse ishin vendosur vajzat para në gardhin e efektivëve, gjatë protestës së banorëve të Astirit para Kuvendit ditën e djeshme.

?Pse vutë vajzat para në gardhin e efektivëve? Se u mor si provokim, sikur ato ishin të papërgatitura mirë?, – ka thënë gazetari.

Kurse Rama ka thënë se këto fjalë u thanë sepse jetojmë në një vend shumë interesant.

?Këtu jetojmë në një vend shumë interesant, këtu ç?a nuk thuhet. Vajzat janë vënë edhe më parë kjo nuk është shpikje e jona. Inës fillimisht lënda plasëse i ka rënë në qafë. Larg qoftë, po të mos e kishte larguar do ishim në funeral sot. Dhe ajo nuk ka qenë fishekzjarr ka qenë, lëndë plasëse. E ka nxjerrë edhe ekspertiza në Turqi, shkruhet plagosje e rëndë me bombë?, – është shprehur Rama./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga