LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Shpërthimi në banesën e të dënuarit/ Autori vendos tritolin dhe ikën me vrap

27 Korrik 2018, 08:02, Aktualitet CNA
Video-Shpërthimi në banesën e të dënuarit/ Autori

Vendos tritolin dhe ikën me vrap.  Në media kanë dalë pamjet,  nga momenti kur një person ende i paidentifikuar ka vendosur tritolin në banesën e Gazmir Dacit. Në pamjet filmike shihet se si një person, i veshur me bluzë me kapuç, largohet me vrap nga banesa e Dacit, i cili vuan dënimin për vrasjen e Valmir Kolaverit dhe plagosjen e vëllait të tij, Robertit.

Shënon pikërisht ora 01: 31, kur kamera fikson momentin, ndërsa pak metra më tutje, autorin e pret një automjet në rrugën ?Martin Camaj?, i cili largohet menjëherë nga vendi i ngjarjes dhe më pas ndodh shpërthimi. Banesa e familjes Daçi ishte e pajisur me kamera sigurie, kjo edhe për shkak të konflikteve të hershme me familjen Kolaveri.

Ndërkohë, pamjet e kamerave të sigurisë u sekuestruan edhe nga policia, ndërsa shërbejnë si provë për të çuar në identifikimin e autorëve të ngjarjes. Në një lidhje telefonike për ?Neës24? dhe ?BalkanËeb? Xhelal Daci, babai i Gazmirit, pohoi se i njihte autorët, ndërsa akuzoi publikisht se pas ngjarjes fshihet familja Kolaveri. Po ashtu ai paralajmëroi se nëse shteti nuk ndërhyn të zbardhë ngjarjen, do të bëjë vetëgjyqësi.

 

Lajmet e fundit nga