LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video/ Zbulohet si bëhet Vettingu në Shqipëri

27 Korrik 2018, 07:51, Aktualitet CNA
Video/ Zbulohet si bëhet Vettingu në Shqipëri

Procesi i Vettingut, është procesi dhe tema më e debatuar e aktualitetit të ditëve të sotme.

Dhjetra gjyqtarëve dhe prokurorëve u janë ?prerë kokat?, ndërsa qindra të tjerë janë në ?ethe?, nëse e kalojnë apo jo këtë proces.

Ndërkohë, janë hedhur dyshime, se ky proces është politik, i korruptuar dhe se po zhvillohet me dy standarte.

Në këto rrethana ky proces, pavarësisht rëndësisë që mbart,  ka nisur të ironizohet në rrjete sociale dhe jo vetëm.

Më poshtë po sjellim një video, që në mënyrë indirekte tregon se spo bëhet procesi i shumëpërfolur i Vettingut në Shqipëri./CNA.al

Lajmet e fundit nga