LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pazaret me drejtësinë/ Zbardhet pakti i Llallës me politikën

26 Korrik 2018, 20:29, Aktualitet CNA

Analisti i njohur Fatos Lubonja ka zbuluar pazaret e politikës me sistemin e drejtësisë.

I ftuar në emisionin ?Studio e hapur? në ?News24?, Lubonja ka përmendur rastin ish-Shefit të Antidrogës në Fier, Dritan Zaganit, i cili zbuloi lidhjet e ish-Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri me trafikantët e drogës.

Sipas analistit ish-Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla urdhëroi arrestimin e Zaganit dhe jo të Saimir Tahirit, për shkak të kompromiseve të organit të akuzës me politikën.

?Llalla dha urdhër për arrestimin e Dritan Zaganit në vend të Saimir Tahirit. Kjo ndodhi pasi këta kanë rënë në kompromis se këta përsona nuk do ti luajmë?, shprehet Lubonja. /CNA.al

Lajmet e fundit nga