LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lubonja flet pa dorashka/ Arta Marku në mbrojtje të vëllait të Xhafajt

26 Korrik 2018, 19:19, Aktualitet CNA

Analisti Fatos Lubonja është ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ?Studio e Hapur? në News24.

Në komentin e tij Lubonja është fokusuar tek reforma në drejtësi dhe tek procesi i Vettingut, ndërsa ka folur dhe për rolin e kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku.

Lubonja ka thënë se largimi i mejëhershëm jashtë vendit, i vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj u bë me ndihmën e Arta Markut.

?Sa i përket vettingut vërtet po na ikin ca që na kanë vjedhur apo të korruptuar, por çfarë po na vjen duhet parë. Po mbeten disa që i shërbejnë qeverisë.

Ndërsa reformën mjafton ta shohim tek Arta Marku në dy raste. Arrestimin e qytetarëve kuksianë në mes të natës dhe si e çoi vëllain e Xhafajt andej, ku nuk dihet se ku është. Gjithçka në mënyrë të jashtëligjshme?,- u shpreh Lubonja.

Kujtojmë këtu se gjykimi i qytetarëve kuksianë u bë në Tiranë, ndërsa arrestimi i tyre në qytetin e Kukësit. /CNA.al

Lajmet e fundit nga