LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Peticioni për Metën/ Gazetari "degjeneron" artistët

26 Korrik 2018, 17:49, Aktualitet CNA
Peticioni për Metën/ Gazetari "degjeneron" artistët

Pas peticionit të arstistëve për presidentin e vendit Ilir Meta, ka reaguar gazetari Basir Çollaku.

Në një postim në rrjetet sociale, Çollaku shkruan se të gjithë ata artistë të cilët heshtin sa i përket çështjes së teatrit janë lëpirës, pazarxhinj dhe shpifës.

Sipas tij mbi artistin e vërtetë nuk ka pushtet dhe as mbret, por mbreti është vetë ai.

Postimi i plotë:

Artiste qe i shkruajne me lutjej pushtetit, ca te tjere i lepihen, te tjere bejne teka per pak pazar me teper..turp shpifes..
Bethoven i thane te çohej se po vinte ta takonte mbreti..
Mbreti?! Pyeti mjeshtri..
Cili mbret..?!?!
Une jam mbreti…
E pra…
Kjo ndodh me artistin e vertete, sepse mbi artisitn ska as pushtet e as mbret…i /CNA.al

Lajmet e fundit nga