LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video-"Tmerri" nga përmbytjet/ Makinat nën ujë

26 Korrik 2018, 15:14, Aktualitet CNA

Greqia po përballet me një situatë kritike pas shirave të rrëmbyeshëm që përmbytën veriun e vendit.

Zonat më të prekura janë Kifissia, Merlissia, Velissani, Melissiani dhe Nea Eritrea. Përmbytjet shkaktuan dëme të shumta materiale, teksa 200 makina janë mbuluar nga uji.

Sipas mediave greke nuk ka ende viktima, ndërsa raportohet se zjarrëfikësit kanë shpëtuar një grua, e cila rrezikonte të mbytej.

Gjithashtu bëhet me dije se qarkullimi i automjeteve në zonat e përmbytura është bllokuar përkohësisht. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga