LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çelja e negociatave/ Ministri gjerman: 2019 viti i sfidave

26 Korrik 2018, 14:24, Aktualitet CNA
Çelja e negociatave/ Ministri gjerman: 2019 viti i sfidave

Deputeti i bundestagut gjerman Nikola Label është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Në një konferencë të përbashkët zhvilluar me kryetarin e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ministri gjerman theskoi se viti 2019 për Shqipërinë është shumë i rëndësishëm pasi e presin shumë sfida, në mënyrë që të kemi një çelje të negociatave për vendin me BE.

Ministri Label ka thënë se Gjermania është duke punuar sëbashku me Shqipërinë për të çuar para reformën në drejtësi, për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar dhe më pas të kemi rezultate pozitive për vendin. /CNA.al

Lajmet e fundit nga