LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ngërçi” në drejtësi/ Deputeti demokrat: Kushtetuesja është e vdekur

26 Korrik 2018, 14:02, Aktualitet CNA

I ftuar në rubrikën ?Opinion? në News24, deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi, ka komentuar ndër të tjera reformën në drejtësi dhe procesin e vettingut.

Bylykbashki ka thënë se procesi i vettingut po zbatohet me dy standarde, ndërsa ka theksuar se po bëhet selektivitet politik i eksponentëve të drejtësisë.

Më tej Bylykbashi ka komentuar rikonfirmimin në detyrë të kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Xhezair Zaganjori.

?Gjykata Kushtuese është themeli i garantimit të së drejtës dhe shtetit ligjor, dhe kur bie themeli, ngrehina ka rënë. Sot Gjykata Kushtetuese është e vdekur, kanë lënë kryetarin për ta mbajtur derën hapur?, tha deputeti demokrat. /CNA.al

Lajmet e fundit nga