LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shqiptarët nuk janë dele”/ Ish-presidenti: Ja pse është asgjësuar Kushtetuesja

26 Korrik 2018, 10:40, Aktualitet CNA
“Shqiptarët nuk janë dele”/ Ish-presidenti: Ja pse

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar në lidhje me situatën në sistemin e drejtësisë dhe konkretisht për Gjykata Kushtetuese. Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Nishani shkruan se Gjykata Kushtetuese është asgjësuar, ndërsa kujton shprehet për pinokun, ndërsa shkruan se ?Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtëra dhe hundën e gjatë?

Teksa sulmon mazhorancën, ish-kreu i shtetit shkruan se synimi i qeverisë është që të kontrollojë drejtësinë përmes politikanëve të korruptuar.

Postimi i plotë:  
Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtëra dhe hundën e gjatë.
Kjo është e vjetër sa Bota !
Gjykata Kushtetuese është asgjesuar;
JO se kanë ikur të korruptuarit, por se nuk PO vijnë të rinjtë !
Synimi nuk ishte pastrimi nga korrupsioni por kontrolli i drejtësisë nga politikanët e korruptuar dhe të lidhur me krimin e organizuar.
Gënjeshtarë, shqiptarët nuk janë dele !
Zullumqarët nuk duan Drejtësi të vërtetë.
Ata e duan si më 1945 !

Lajmet e fundit nga