LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ahmetaj prezanton skemën e granteve për sipërmarrjen/ Mbështetje për sipërmarrjet e reja

26 Korrik 2018, 08:22, Aktualitet CNA
Ahmetaj prezanton skemën e granteve për sipërmarrjen/

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj ka prezantuar paraditen e sotme skemën e granteve për sipërmarrjen, siç është edhe programi ?IDEA?.

Gjatë fjalës së tij, kreu i financave theksoi se ky program do t?u japë mbështetje sipërmarrjeve të reja.

Po ashtu, Ahmetaj u shpreh se programi do t?u japë mbështetje moshave të reja, nga 19 deri në 34 vjeç.

?Programi ?IDEA? do tu ofrojë mbështetje sipermarresve te rinj. Mbështetje do të ketë për moshat 19-34 vjeç. Ndaj duhet të te fuqizojme ndermarrjet e vogla e te mesme. Ofrojmë mbështetje financiare dhe dije. Qeveria gjermane ka vënë në dispozicion një fond për sipërmarrësit e rinj por edhe të atyre ekzistues?, tha Ahmetaj.

Lajmet e fundit nga