LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spaho e pranon/ Armiku i reformës në drejtësi jemi ne

25 Korrik 2018, 21:25, Aktualitet CNA
Spaho e pranon/ Armiku i reformës në drejtësi jemi ne

Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Edmond Spaho, përmes një postimi në rrjetet sociale ka ironizuar me reformën në drejtësi.

Spaho ka kujtuar vargjet e njohura ?Mora pushkën dola malit dhe luftova për atdhe, ku ta dija unë i ziu se armiku qe me ne?, duke lënë të nënkuptohet se armiku janë ata, klasa politike.

Sipas tij 2 vite nga miratimi i kësaj reforme, ne gjendemi pa Gjykatë Kushtetuese, pa Gjykatë të Lartë dhe me shumë mundësi do të mbesim edhe pa Gjykatë Apeli.

Ndër të tjera ai akuzon edhe ambasadoren në ikje të BE, Romana Vlahutin, e cila sipas tij ka përgjegjësi për këtë që po ndodh.

Postimi i plotë:

Sot ?reforma? ne drejtesi mbush dy vjet. Gezuar ditelindjen e dashur ?reforme? e Edi Rames dhe ca nderkombetareve. Ne dy vjet ja arrite ta lesh Shqiperine pa gjykate Kushtetuese, pa gjykate te Larte dhe shpejt pa gjykate Apeli.

Per me teper kur kujton qe prokurore e pergjitheshme eshte Mrika e Rilindjes. Pas ketyre ?arritjeve? qe i ka zili dhe duhet ti kopjoje cdo vend europian pyetja eshte se perse u rropatem 28 vjet per demokraci?

Mire e kishim Enverin, Rapi Minon, Fehmi Abdiun dhe Gramozin. Rrofte Romana dhe Europeut qe ajo perfaqeson dhe qe bene te mundur qe forcat e ?erreta? te djathta ne Shqiperi te zevendesohen nga kanabisto ministrat e Edi Rames, kanabisto prokuroret, kanabisto gjyqtaret dhe kanabisto nderkombetaret. Sot me shume se kurre tingellojne aktuale vargjet:

Mora pushken dola malit dhe luftova per atdhe
Ku ta dija une i ziu se armiku qe me ne! /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga