LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dvorani konfirmohet në detyrë/ Çollaku: Vettingu në shërbim të Qeverisë

25 Korrik 2018, 19:21, Aktualitet CNA

Pas konfirmimit në detyrë të gjykatësit të Gjykatës së Lartë Ardian Dvorani ka reaguar gazetari Basir Çollaku.

Në një postim në rrjetet sociale, Çollaku shkruan se Dvorani është mbajtur nga kryeministri Rama në sistemin e drejtësisë për t?i shërbyer atij.

Ai thotë se lidhjet e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit me ministrin Xhafaj dhe vëllain e tij janë sinjal ?dashurie? që duhen vetuar me emergjencë.

Më tej Çollaku ka përmendur Sokol Berberin, kunatin e ministrit Xhafaj i cili është dërguar si kandidaturë në Strasburg dhe drejtorin e Shkollës së Magjistraturës, Sokol Sadushi si personat që qëllim kanë ti shërbejnë Ramës.

Në përfundim të statusit të tij Çollaku ka thënë se në Shqipëri ekzistojnë biznese ?ku kryesojnë hashashi, heroina, kokaina, ISIS?, ndërsa ka theksuar se opozita duhet të reagojë fortë ndaj kësaj situatë.

Postimi i plotë:

Dvorani, ky shejtani i Rames..dhe Republika e Dreqerve…

Ardian Dvorani eshte lloji i shejtanit qe do Edi Rama ne djepin e tij te drejtesise.
Ka vite qe rri ne detyre me mandat te mbaruar, sipas vendimit te Gjykates Kuhtetuese ne vitin 2016
I kane dale nja 100 milione leke disi fresk ne llogar gjate procesit te vetting, por Dora e Ngrohte e Partise, nuk e sheh e degjon se syzet kane porosi tjeter..

ONM ende nuk e gjen te papershtatshem kete vendim te KPK ashtu siç beri mire me kerkesen ndaj komisionerit Publik per kreun e Kushtetueses te vetmin ne pyllin e prere Bashkim Dedjan.
Lidhjet e miqesise me Fatmir-Geron-Agron Xhafajn jane vetem sinjale dashurie per KPK, komisionin e pavarur te kualifikimit, qe duhet vettuar me emergjence..Nese siç thuhet ne media Berberi eshte pak kunat me Fatmir Xhafen ai eshte njelloj edhe me Agron Xhafen..apo duhet derguar ne Strasburg se kemi shume pune edhe andej me shoqnine e kunatit..
Sadushi ustai i “reformes” te magjistratura…

Berberi dy here i rrezuar niset prape si makine e perplasur per te hyre ne Koncensionar ne Strasburg..
Xhafa e Tahiri kapitalizojne investimet me burime te “shendetshme” te tipit geron dhe habilaj..
Dhe si sukses i madh i mazhorances per drejtesine na vjen dhe vendimi nga DASH ku Shqiperia klasifikohet si vend i pasigurte per te bere biznes..USA, fuqia me e madhe ne planet, koka e NATO na quan vend te pasigurte..Suksese ne jete i thone kesaj..

Ka biznese te sigurta ne Shqiperi
Droga, ku kryesojne hashashi, heroina, kokaine, ISIS..
Opozita duhet ta rrise dozen radikale ndaj kesaj katrahure, pa le te merzitet dhe i ati i shjetanit..
Keshtu kemi krijuar shejtanin si model suksesi, ku hyn hajduti i drejtesise, mafiozi, PPP-isti.. dhe se bashku Republiken e Dreqerve…duke u bere nje vend hajvanesh qe vetem presim nga jashte..ose ikim vete jashte… /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga