LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sekuestrohet plantacioni me marijuanë/ Në pranga dy të rinj

25 Korrik 2018, 17:20, Aktualitet CNA

Dy shqiptarë kanë rënë në pranga në Itali, pasi ishin përgjegjës për disa parcela të sekuestruara të cilat u konstatuan të mbjella me bimë narkotike.

Aksioni ka qenë i organizuar nga Guardia di Finanza në San Tammaro, e cila ka sekuestruar 135 bimë marijuanë, ndërsa shqiptarët e arrestuar, janë të moshave 25 dhe 28 vjeç.

Mediat vebndase shkruajnë se marijuana ishte gati për korrje, ndërsa po të ishin hedhur në treg, kapnin shifrën e 250 mijë eurove.

Plantacioni ishte vendosur në një vend të fshehtë, ndërkohë që në banesën ku jetonin dy shqiptarët u gjet një armë e modifikuar. /CNA.al

Lajmet e fundit nga