LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Raporti i DASH/ Vasili: Një udhërrëfyes i mirë për Shqipërinë

25 Korrik 2018, 17:41, Aktualitet CNA

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka vlerësuar raportet e Departamentit Amerikan të Shtetit, duke thënë se janë një udhërrëfyes i mirë për Shqipërinë.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili ka publikuar raportin e DASH për klimën e biznesit në 170 vende të botës.

Ndër të tjera kreu i grupit të LSI, falenderon SHBA për korrigjimin e bërë në raportin e fundit, ku Shqipëria nuk figuronte.

Postimi i plotë

Ne te gjithe i lexojme me shume shume vemendje raportet e Departamentit Amerikan te Shtetit,pasi jane udherrefyes shume te rendesishem per politiken mbareboterore por vecanerisht te pazevendesueshem per Shqiperine.

Ndaj vleresojme korigjimin, qe ambasada amerikane ne Tirane i beri sot,pak ore me pare, njoftimit te bere prej saj te dy diteve me pare ne 23 korrik, ku ajo njoftonte se ne raportin per 170 vende per klimen e biznesit perfshihej edhe Shqiperia, kur ne fakt Shqiperia as nuk ishte dhe as nuk eshte e perfshire./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga