LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bamir Topi e thotë copë/ "Qeveria Rama në handikap të thellë"

25 Korrik 2018, 19:48, Aktualitet CNA

Ish-Presidenti Bamir Topi ka komentuar nga emisioni ?RepolitiX? në ?ReportTv?, mandatin e dytë qeverisës të Ramës.

Ai është shprehur se qeverisja e Ramës është në një handikap të thellë dhe tashmë nuk kemi të bëjmë me dobësi, sikurse  në madatin e parë qeverisës.

?Nëse në mandatin e parë ishte një qeveri e cila kishte dobësi, por edhe disa element pozitivë, ku unë kam vënë në duke formalizimin e mjaftë proceseve informale. Në mandatin e dytë nuk bëhet më fjalë për dobësi, por për një handikap të thellë të qeverisjes. Këtu lulëzoi çështja e drogës. Sot flitet për sukses. Sukses i kujt? Mund të jetë sukses i një ministri, por nuk mjafton?, shprehet ish-Presidenti.

Më tej Topi ka komentuar edhe fjalorin e përdorur nga kryeministri, duke thënë se, “termat tepsia, kazani janë vulgaritete dhe nuk ka askush ngenë ti dëgjojë?. /CNA.al

Lajmet e fundit nga