LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Breshëri armësh në mes të qytetit/ Prangoset 22-vjeçari

26 Korrik 2018, 07:34, Aktualitet CNA
Breshëri armësh në mes të qytetit/ Prangoset

Policia në Kurbin ka bërë të mundur arrestimin ë një 22-vjei, i cili akuzohet se ka qëlluar me armë zjarri në qendër të qytetit Mamurras dhe nuk i është bindur urdhërit të policisë.

Mësohet në pranga ka rënë shtetasi i shpallur në kërkim Emiljan Lleshaj , 22 vjeç, banues në Mamurras.

Ky shtetas,  ishte i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Kurbin, për veprat penale ” Mbajtje pa leje dhe prodhim i armëve shpërthyese e municionit” “Prishje e rendit dhe qetësisë publike” “Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik”.

Gjithashtu, për këtë shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin, me vendimin datë 25.07.2018, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest më burg” .

Deklarata e plotë e policisë:

Kurbin

Finalizohet me sukses operacioni ” Mamurrasi”

Lokalizohet dhe kapet 22 vjeçari,  i cili më datë 07.07.2018 ka qëlluar në qendër qytet Mamurras me armë zjarri në ajër si dhe nuk i është bindur punonjësve të policisë

Ky shtetas, i evidentuar si person me preçedentë të mëparshëm penale ( i dënuar disa herë për vepra të ndryshme penale )

Forcat policore të Komisariatit të Policisë Kurbin,  pas një pune operacionale profesionale të mirëorganizuar bazuar në informacione policore, bënë të mundur finalizimin e operacionit “Mamurrasi”, ku si rezultat i tij u kap në Mamurras, shtetasi në kërkim :

– Emiljan Lleshaj , 22 vjeç, banues në Mamurras ( i dënuar disa herë më parë për vepra të ndryshme penale)

Ky shtetas,  ishte i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Kurbin, për veprat penale ” Mbajtje pa leje dhe prodhim i armëve shpërthyese e municionit” “Prishje e rendit dhe qetësisë publike” “Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik”, parashikuar nga nenet 278/3, 274 dhe 242 të Kodit Penal,  pasi më datë 07.07.2018, në qytet Mamurras, duke lëvizur me mjetin e tij tip Audi, ka qëlluar në ajër me armë zjarri si dhe është larguar duke mos u bindur punonjësve të policisë.

Gjithashtu, për këtë shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin, me vendimin datë 25.07.2018, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest më burg”

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor  Kurbin./ CNA.al

Lajmet e fundit nga