LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Habit” ambientalisti i njohur/ Kemi stërgjyshër të njëjtë me grekët

25 Korrik 2018, 22:02, Aktualitet CNA
“Habit” ambientalisti i njohur/ Kemi stërgjyshër të

Ambientalisti  njohur Sazan Guri, ka kërkuar solidarizim me tragjedinë që ndodhi pasditën e së hënës në Greqi, ku humbën jetën 100 persona dhe rreth 200 të tjerë u plagosën.

Në një postim në rrjetet sociale, Guri shkruan se gjithësecili nga ne duhet të ndihet grek, duke listuar një sërë arsyesh.

Ai ka shtuar gjithashtu se një nga arsyet pse duhet të ndihemi grek, është fakti që kemi stërgjyshër të njëjtë, duke habitur jo pak me këtë deklaratë.

Postimi i plotë

Sot, secili nga ne duhet te ndjehet grek, e para, sepse jane njerez, e dyta sepse i kemi fqinj, e treta sepse na jane gjendur, e katerta sepse kemi stergjysher te njejte, e pesta kemi shume shqiptare, e gjashta sepse kemi shume arvanitas, e shtata dhe e fundit sepse ne fatkeqesi njerezit bashkohen qe hidherimi te pergjysmohet, ndaj sot e tre dite zije te saj une jam 100% Grek. /CNA.al

Lajmet e fundit nga