LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërthim pranë Ambasadës Amerikane/ Dyshohet për disa të plagosur

26 Korrik 2018, 06:43, Aktualitet CNA
Shpërthim pranë Ambasadës Amerikane/ Dyshohet për disa

Një shpërthim ka ndodhur përpara ambasadës amerikanë në Pekin. Sipas mediave ndërkombëtare, shpërthimi ka ndodhur para zyrave të ambasadës, dhe dyshohet se si pasojë janë plagosur disa persona.

Nuk dihet ende shkaku i ngjarjes së rëndë, ndërsa një video e shpërndarë në rrjetet sociale, tregon një re të madhe tymi që del nga zona rreth ambasadës.-raporton CNN.

Kujtojmë këtu se ambasada e SHBA në Pekin është një ndër më të sigurtat në botë, me një teknologji të përparuar dhe me një prani të madhe të forcave të sigurisë.

Lajmet e fundit nga