LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjyqtari pro përdhunimeve?!/ Bledar Abdullai nuk justifikon pasurinë

26 Korrik 2018, 09:10, Aktualitet CNA
Gjyqtari pro përdhunimeve?!/ Bledar Abdullai nuk justifikon pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit kishte në seancën dëgjimore gjyqtari pranë Gjykatës së Tiranës, Bledar Abdullai, i cili do ti nënshtrohet Vettingut.

Sipas ILDKPI, thuhet se Abdullai nuk ka fshehur pasurinë dhe ka bërë deklarim korrekt.

Por KPK, pretendon se deklarimi i pasurisë së Abdullait nuk është i saktë. Gjithashtu thuhet se bashkëjetuesja e gjyqtarit ka pasaktësi në formularin e pasurisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga