LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me emër dhe foto/ Ja kush janë të zhdukurit e tragjedisë në Greqi

26 Korrik 2018, 10:40, Aktualitet CNA
Me emër dhe foto/ Ja kush janë të zhdukurit e tragjedisë

Zjarri apokaliptik në Greqi vrau dhjetëra njerëz (80 ka arritur numri), la me pasoja shëndetësore qindra të tjerë, 180 janë në spitale dhe qindra persona rezultojnë të zhdukur e kërkimet për ta po vazhdojnë. Disa u zhdukën kur u bllokuan në trafik. Për të tjerë i vetmi shpëtim ishte deti.

Së fundmi është krijuar një bazë të dhënash për personat e zhdukur ku të afërmit e tyre kanë hedhur foto me emër dhe mbiemër, me shpresën se do gjejnë vendndodhjen e tyre. 30 persona janë raportuar të zhdukur tek kjo adresë: https://missingpeople.audax.gr/

Lajmet e fundit nga