LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vettingu/ Balla del në mbrojtje të KPK

26 Korrik 2018, 14:40, Aktualitet CNA

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla, ka zhvilluar një konferencë të përbashkët me deputetin gjerman, Nikolas Label.

Në fjalën e tij përpara deputeti gjerman, Balla ka dalë në mbrojtje të Komisionit të Pavarur të Kulaifikimit, ndërsa nuk ngurron të sulmojë edhe opozitën.

Ndër të tjera ai ka thënë se PS nuk do të bëjë asnjë koment, për shkak se e drejta e monitorimit është në dorë të ONM.

?Mua më vjen keq që Partia Demokratike merr përsipër të komentojë vendimet e KPK dhe të KPA në të ardhmen. PS nuk do të bëhet asnjëherë pjesë e çdo lloj komenti ndaj institucioneve të pavarura, që të drejtën e monitorimit, në unanimitet të plotë ja kemi dhenë Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit?, u shpreh Balla. /CNA.al

Lajmet e fundit nga