LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përmbytje masive në Geqi/ Njerëzit në panik

26 Korrik 2018, 15:01, Aktualitet CNA

Pas tragjedisë nga zjarri Greqia po përballet me nje tjetër fatkeqësi natyrore.

Raportohet se në veri të vendit kanë nisur përmbytjet nga shirat e rrëmbyeshëm. Si pasojë janë përmbytur rreth 200 makina.

Ndërkohë zjarrëfikësit, kanë shpëtuar nga grua e cila rrezikonte të mbytej.

Mediat greke bëjnë me dije se qarkullimi i automjeteve është bllokuar për disa minuta dhe njerëzit janë në panik.

Zonat më problematike janë Kifissia, Merlissia, Velissani, Melissiani dhe Nea Eritrea. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga