LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mirela Bogdani braktis Veliajn/ Kalon në opozitë

26 Korrik 2018, 10:45, Aktualitet CNA
Mirela Bogdani braktis Veliajn/ Kalon në opozitë

Përfaqësuesja e Frymës së Re Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Mirela Bogdani, kalon në opozitë.

Bogdani deklaroi se kalon në opozitë me PD për shkak të sjelljes arbitrare të kryebashkiakut Erion Veliaj me Teatrin, duke i hequr qytetit pronat publike për interesa private.

Deklarata u bë disa minuta pasi këshilltarët e opozitës në Këshillin bashkiak të Tiranës braktisën mbledhjen pas debatit me kryebashkiakun Erion Veliaj.

Bogdani ka denoncuar faktin që në çështjen e truallit të Teatrit u shmang Këshilli Bashkiak dhe u bë një ligj i posaçëm./ CNA.al

Lajmet e fundit nga