LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuza të rënda ndaj Llallës/ Zbulohen “zullumet” e ish- Kryeprokurorit

26 Korrik 2018, 15:35, Aktualitet CNA
Akuza të rënda ndaj Llallës/ Zbulohen “zullumet” e

Ish-Kryetari i Shoqatës së Prokurorëve, Shkëlqim Hajdari, ka lëshuar akuza të forta për ish-Kryeprokurorin Adriatik Llalla.

I ftuar në emisionin ?45 minuta? në ?ReportTv?, Hajdari ka shprehur pakënaqësi për punën e kryer nga Llalla gjatë kohës që ishte në detyrë. Sipas tij, Llalla ishte një dështim në Prokurori.

?Llalla ishte një dështim në Prokurori. Ai hoqi nga detyra prokurorët e aftë dhe nuk e donte reformën në drejtësi?, shprehet Hajdari.

Kujtojmë se Hajdari ka pasur edhe në të shkuarën debate me ish-Kryeprokurorin Llalla. Ky i fundit, në 2016-ën kërkoi transferimin e tij në Shkodër, post të cilin ish-Kryetari i Prokurorëve e refuzoi duke dhënë dorëheqjen. /CNA.al

Lajmet e fundit nga