LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dvorani dhe Zaganjori në gjyqësor/ Ish-ministri Jashtëm ngre alarmin

26 Korrik 2018, 15:56, Aktualitet CNA
Dvorani dhe Zaganjori në gjyqësor/ Ish-ministri Jashtëm ngre

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, i ftuar pasditen e sotme në rubrikën ?Opinion? në News24, ka komentuar klimën e ditëve të fundit të politikës, por edhe reformën në drejtësi.

Sipas tij kryeministri Edi Rama me lëvizjet e fundit që po bëhen në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, pra me konfirmimin e gjyqtarëve si Dvorani dhe Zaganjori kërkon të verë në kontroll pushtetin gjyqësor.

Sipas tij ky është një shqetësim shumë i madh për vendin, ndërsa ka vijuar duke thënë se ?Edi Rama po tregon se ose nuk do ose nuk është i aftë të kryejë këtë reformën në drejtësi?. /CNA.al

Lajmet e fundit nga