LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Braktisi Veliajn për t’ju bashkuar opozitës/ Këshilltarja zbulon arsyet

26 Korrik 2018, 17:37, Aktualitet CNA
Braktisi Veliajn për t’ju bashkuar opozitës/ Këshilltarja

Këshilltarja e FRD-së në Bashkinë e Tiranës, Mirela Bogdani është larguar nga mazhoranca për të kaluar në rradhët e opozitës.

Në një intervistë në studion e lajmeve të FaxNews, ajo ka sqaruar arsyet e kësaj lëvizjeje.

Sipas saj, bashkia është kthyer një një zyrë noteriale, për administratën e bashkisë, gjë që nuk duhet të jetë kështu, ndërsa shton se ka kundërshtuar një sërë projekte, përfshi këtu edhe shembjen e Teatrit.

?Janë dy grup faktorësh që unë vendosa të largohem. E para që ne kemi një funksion, na kanë dhënë votën njerëzit që ti përfaqësojmë në këtë organ në tre vite. Në tre vite unë nuk mbaj mend që ne si këshill bashkiak të mblidhemi dhe të vendosim diçka. Këshilli bashkika është kthyer një një zyrë noteriale, për administratën e bashkisë, gjë që nuk duhet të jetë kështu. E dyta është karakteri apo brendia e këtyre projekt-akteve që vijnë. Për shumë nga të cilat, unë kam minimalisht një vit, që kam shprehur kundërshinë time.?, shprehet Bogdani.

Ndër të tjera ajo ka thënë se do të vazhdojë të qëndrojë një këshilltare e pavarur, edhe pse tashmë ka kaluar në rradhët e opoztës. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga