LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këshilli Kombëtar i Territorit miraton 28 vendime/ Ja planet për Karavastanë dhe Tushemishtin

26 Korrik 2018, 18:07, Aktualitet CNA
Këshilli Kombëtar i Territorit miraton 28 vendime/ Ja planet për

Një numër i konsiderueshëm vendimesh, plor 28 të tilla janë miratuar këtë të enjte në Këshillin Kombëtar të Territorit.

Rekordin këtë herë e mbajnë lejet e reja për hidrocentrale rreth 8 të tilla, disa investime të rëndësishme në energji dhe infrastrukturë si dhe planet të detajuara për zona me rëndësi kombëtare si pjesa mes Karavstasë dhe lumit Seman apo ajo e Drilon-Tushemisht.

Këto vendime ndryshojnë dukshëm nga ata të fundit të miratuara sepse më herët projektet më të rëndësishme kanë qenë të orientuara për ndërtime të reja në kryeqytet apo fshatra turistikë.

Po kështu në rend dite ishte edhe plani kombëtar për sektorin e gazit si dhe ndryshimi i projektit për investimin e portit në Porto Romano.

Vendimet e miratuara në KKT

Lajmet e fundit nga