LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zaganjori i shpëtoi Vettingut/ Gazetarja Klodiana Lala zbardh prapaskenat

26 Korrik 2018, 19:33, Aktualitet CNA

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, ka zbuluar detaje të reja nga ajo çfarë ndodh gjatë seancave në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

Sipas saj, ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve ushtrohet një lloj presioni.

Më tej, ajo ka kujtuar rastin e kret të Gjykatës së lartë, Xhezair Zaganjori, i cili u konfirmua në detyrë.

?Do të kujtoj këtu rastin e kreut të Gjykatës së Lartë Xhazair Zaganjori. Mund të them se mënyra se si e lexoi relatorja dukej sikur Zaganjori nuk e justifikonte pasurinë e tij. Por ai e justifikoi atë dhe u konfirmua në detyrë?, shprehet Lala. /CNA.al

Lajmet e fundit nga