LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjyqtarët dhe prokurorët “nën ethe”/ Avokati i njohur tregon si i shpëtohet Vettingut

26 Korrik 2018, 19:59, Aktualitet CNA

Avokati i njohur Çlirim Gjata ka shprehur pakënaqësitë e tij për procesin e Vettingut.

Sipas tij ky proces ka dalë jashtë misionit ligjor, kushtetues dhe moral.

Gjata ka shtuar se po përdoren standarte të dyfishta për vlerësimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, si dhe ka zbuluar mënyrën si mund ti shpëtosh Vettingut.

“Për të njëjtat arsye pasurore që largohet një gjyqtar dhe prokuror, nuk largohet një gjyqtar që ka të njëjtën pasuri, pasi ky i fundit ka post më të lartë. Po spate lidhje me politikën, vështirë të shpëtojë dikush?, shprehet Gjata./CNA.al

Lajmet e fundit nga