LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tentuan të ekzekutojnë të riun/ Në pranga 12 persona

26 Korrik 2018, 20:41, Aktualitet CNA
Tentuan të ekzekutojnë të riun/ Në pranga 12 persona

Dymbëdhjetë sirianë kanë rënë në pranga me dyshimin për vrasje në tentativë të një 19 vjeçari, i cili u plagos me thikë dy muaj më parë.

Lajmin e kanë bërë të diturn prokurorët gjermanë të qytetit perëndimor Essen.  Ata kanë thënë se sulmi ishte i nxitur nga marrëdhënia e të riut me një vajzë 19 vjeçare siriane e cila ishte gruaja e njërit nga të dyshuarit.

Kryeprokurorja Birgit Juergens ka thënë se në mesin e të arrestuarve janë edhe prindërit e njërit nga të dyshuarve.

Tre nga të dyshuarit janë arrestuar në muajin Maj, ndërsa gjashtë të tjerë janë arrestuar të mërkurën më 25 korrik të 2018, si dhe tre të tjerë janë dorëzuar vetë në polici. Të dyshuarit janë të moshës 22 e deri në 46 vjeç.

Lajmet e fundit nga