LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura “të çmendura”?/ Sinoptikanët paralajmërojnë

27 Korrik 2018, 06:32, Aktualitet CNA
Temperatura “të çmendura”?/ Sinoptikanët

Moti për ditën e sotme, e premte 27 Korrik. Vijon moti me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin.

Sërish mesdita dhe orët e pasdites fuqizojnë vranësirat në territor duke sjellë shira të izoluara në Qendër por rrebeshe të përkohshme në zonat malore, kryesisht në Juglindje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit vijojnë me rritje të lehtë gjatë mëngjesit dhe mesditës duke variuar nga 14 në 34°C.

Era do fryjë kryesisht e lehtë por mesatare në Juglindje, me shpejtësi 26 km/h nga Perëndimi ndërsa në det vijon dallgëzim i ulët.

 

Lajmet e fundit nga