LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Sonila MEÇO/ Rasti i artë

9 Nëntor 2017, 13:19, Aktualitet CNA

Gazetarja Sonila Meço ka reaguar në lidhje me deklaratat e kryeministrit Rama në konferencen EU-Western Balkan Media Days, e cila po zhvillohet në Tiranë.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetarja Meço shkruan se për kryeministrin kjo është një ?Western Balkan Kazan Days?.

Meço shprehet se ky është një rast i artë për ata gazetarë që janë të pranishëm të thonë të tyren se nga kush e si kërcënohet liria e medias, e fjalës.

Shkrimi i plotë:

Në Tiranë zhvillohet Konferenca EU-Western Balkan Media Days. Pra një konferencë për median, lirinë e saj, fuqinë transformuese në procesin integrues. Ulur, duke dëgjuar përshëndetjen e kryeministrit shqiptar, për të cilin konferenca quhet: Ëestern Balkan Kazan Days, kolegë gazetarë (ata që kanë pranuar ftesën), kanë rastin të thonë të tyren se nga kush e si kërcënohet liria e medias, e fjalës. Ky është rasti i artë për të dëshmuar nga ata që janë prezentë, përballë atyre që mallëngjejnë me leksione mbi rëndësinë e lirisë së medias, se ideatori dhe frymëzuesi i kazanit është aty. Në të kundërtën, mund të shtojnë në cv-të përkatëse, se një ditë sublimuan edhe dekorin e akuzës ndaj tyre./ CityNews

Lajmet e fundit nga