LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komisioneri Hann përgjigjie Edi Ramës/  I gatshëm për raport pozitiv për Shqipërinë

9 Nëntor 2017, 11:34, Aktualitet CNA

Në fjalën e mbajtur nga Komisioneri për Zgjerimin Johannes Hann në kuadër të takimit të zhvilluar me kryeministrin Edi Rama, Hann shprehur vlerësimin e tij për hapat e bëra nga Shqipëria drejt Bashkimit Europian, duke pohuar se vlerësimi i tij është i bazuar në merita dhe fakte.

?Jam i gatshëm për raport pozitiv për Shqipërinë. Shqipëria është në rrugën e duhur dhe aspiratat europiane duhet të jetë objektiv kombëtar. Vlerësimi ynë për Shqipërinë i bazuar në merita dhe fakte. Është ulur numri i azilkërkueve në Shqipëri? /CityNews.

Lajmet e fundit nga