LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputeti i Bashës nuk paguan energjinë elektrike

9 Nëntor 2017, 09:05, Aktualitet CNA

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, e ka marrë me shumë vrull të qënit deputet.

Në studiot televizive hiqet si ithtar i ligjshmërisë e ndershmërisë, madje duke bërë edhe rolin e viktimës.

Mirëpo, ajo që oponioni publik nuk di, është fakti se në bizneset e familjes së tij, tradita është që energjia elektrike të vidhet.

Siç shihet edhe në procesverbalin e mëposhtëm, në lokalin që është i regjistruar në emër të Shegë Salianjit (e ëma e Ervinit të Bashës) sahati i energjisë nuk punon dhe ne të është ndërhyrë që të mos matet konsumi i energjisë.

Siç lexohet në proces-verbal, boksi i sahatit nuk korespondon me sistemin./ Tema

Lajmet e fundit nga