LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtypi i ditës, 9 nëntor 2017

9 Nëntor 2017, 07:11, Aktualitet CNA

Këto janë disa prej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 9 nëntor 2017:

?Gazeta Shqiptare? hapet me titullin ?Pensionet, si ndryshon skema për përfituesit?, ndërsa një tjetër titull vijon ?863 mijë eurot, Prokuroria sekuestron regjistrat e ?Kurum?. Debatet, Xhafaj: Po hetojmë?.

Gazeta ?Panorama? ka si titull kryesorë ?Festat e fundvitit/ Zyrtare, pensionistët që marrin shpërblimin?, një tjetër titull vijon ?Tragjedi nga xhelozia, burri masakron me thikë në fyt gruan në sy të fëmijës 8 vjeç?.

?Telegraf? hapet me titullin ?SHBA: Embargo qeveritarëve të korruptuar?, ndërsa vijon me një tjetër titull ?Profesor Grudar Beqiraj jep dorëheqjen, pas vendimit të kryeministrit për bllokimin e fondeve për Akademinë?.

E përditshmja ?Koha Jonë? hapet me titullin ?Rama zapton Drejtësinë e re?, ndërsa një tjetër titull i kësaj gazete vijon ?Jep dorëheqjen Grudar Beqiraj, Meta: Të vendoset dialogu mes qeverisë dhe Akademisë?./ CityNews

Lajmet e fundit nga