LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Goditet grupi shqiptar i kokainës në Greqi/ Zbulohet fitimi marramendës

9 Nëntor 2017, 07:28, Aktualitet CNA

Një bandë e trafikut të kokainës, e cila drejtohej nga një shtetas shqiptar, është goditur nga policia greke.

Mësohet se operacioni është finalizuar në Athinë dhe në pranga janë vënë 10 grekë dhe një shqiptar.

Bëhet e ditur se trafiku I kokainës drejtohej nga një shqiptar 35 vjeçar, i cili ndodhej në burg pasi ishte arrestuar për trafik kokaine me 13 tetor 2017 në portin e Pireut.

Gjithashtu hetimet kanë zbuluar shumat marramendëse të fitimit, ku raportohet se së fundi ky grup ka fituar mbi 200.000 euro nga trafikimi i drogës.

Gjatë operacionit janë sekuestruar 1 kg 615 gram kokainë, 750 gram përzieres, 59 mijë euro, 30.000 lek të reja shqiptare, dy kartmonedha false 50 dhe 20 euro, 6 makina luksoze, 1 motorr, 18 celularë, 3 libreza banke dhe 2 karta krediti./ CityNews

Lajmet e fundit nga