LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Digjet furgoni në Korçë/ Dyshohet se ishte e qëllimshme

9 Nëntor 2017, 07:58, Aktualitet CNA

Një automjet është djegur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Korçë.

Policia e këtij qyteti bën të ditur se mëngjesin e sotëm në lagjen nr 4 ka marrë flakë një mjet furgon tip ?Benz?, me targa AA 729 BL, në pronësi të shtetasit B.Ll, 32 vjeç, banues në Korçë.

Në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë, si edhe zjarrfikësja për të bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Mjeti ka marrë flakë si pasojë e një vatre zjarri që është konstatuar në brendësi të tij, e cila ka shkaktuar edhe djegien e plotë.

Nga të dhënat paraprake dyshohet se zjarri mund të ketë qenë i qëllimshëm, ndërsa grupi hetimor po punon për përcaktimin e sakte të shkakut të rënies së zjarrit, si dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./ CityNews

Lajmet e fundit nga