LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Duma: Kanabisi po shkatërron ekonominë shqiptare

9 Nëntor 2017, 10:36, Aktualitet CNA

Në fjalën e saj në foltoren e Kuvendit, duke folur në lidhje me pr.ligjin për titujt e pronësisë mbi tokat bujqësore, deputetja e PD, Grida Duma ka deklaruar se dhënia e titujve të pronësisë është e vonuar dhe se mazhoranca po kërkon ta shtyjë dhe një vit këtë çështje.

Gjithashtu Duma ka theksuar se problemi nuk janë titujt e pronësisë, por kanabisi i cili sipas saj po shkatërron ekonominë shqiptare.

Grida Duma ka deklaruar se tokat bujqësore janë dhënë për mbjellje dhe kultivim të kanabisit./ CityNews

Lajmet e fundit nga