LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ja çfarë thotë Gudar Beqiraj pas dorëheqjes

9 Nëntor 2017, 10:07, Aktualitet CNA

Pas publikimit të lajmit se kryetari i poraszgjedhur i Akademisë së Shkencave Gudart Beqiraj i paraqitit dorëhejen presidentiti të vendit Ilir Meta.

Sipas Beqirajt takimi me Presidentin është bërë nga ana e këtij të fundit dhe në qendër të diskutimit ka qenë situata e rënduar në Akademi dhe konflikti i ashpër i nisur pas zgjedhjes së tij në krye të saj.

?U thirra nga presidenti për të diskutuar mbi situatën në Akademinë e Shkencave. Ndenjëm në takim një orë. Pranova propozimin e Presidentiti për dorëheqje për ti hapur rrugë reformimit të akademisë dhe për të shmangur përplasjet?. /CityNews

Lajmet e fundit nga