LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vasili: Trump fitonte, shkollëpaku këpuste dokrra liliputësh

9 Nëntor 2017, 09:23, Aktualitet CNA

Në një postim në rrjetet sociale, kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka komentuar deklaratat e kryeministrit Rama në lidhje me fitoren  e zgjedhjeve presidenciale në Amerikë nga Donald Trump.

Duke ju referuar deklaratave të Ramës, Vasili shkruan: ?Patëm edhe ne një shkollëpakët, kryeministër i thonë disa, që e quajti fitoren e Trump fatkeqsi botërore etj etj budallallëqe të tjera, që shkollëpakësia prodhon?.

Gjithashtu Vasili pohon se Trump fitoi ndaj llafazanëve, dënglaxhinjve dhe njerëzve që nuk luftojnë papunësinë dhe varfërinë, por i thellojnë ato.

Postimi i plotë:

?Një vit më parë Trump realizoi një fitore historike. Fitoi ndaj llafazanëve, dënglaxhinjve, njerëzve të farsës dhe jo të përmbajtjes, ndaj hipokritëve të pacipë dhe bosh, njerëzve që nuk e duan vendin e tyre por e kanë atdheun plaçkë tregu, njerëzve që nuk luftojnë papunësinë dhe varfërinë por i thellojnë ato.

Dhe Amerika e vlerave të mëdha iu përgjigj.

Patëm edhe ne një shkollëpakët, kryeministër i thonë disa, që e quajti fitoren e Trump fatkeqsi botërore etj etj budallallëqe të tjera, që shkollëpakësia prodhon.

Leje te varfrin mos e nga, thonë në fshatin tonë për të tillë të shkarë si ky shkollëgremisuri? /CityNews

 

Lajmet e fundit nga