LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndërpritet seanca plenare/ Vokshi bllokon foltoren

9 Nëntor 2017, 10:03, Aktualitet CNA

Seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur me debate të ashpra dhe replika, mes grupit të PD dhe kryeparlamentarit Gramoz Ruçi.

Pas interpelancës së ministres Kumbaro, fjalën e ka kërkuar për procedurë deputetja e PD-së Albana Vokshi, e cila tha se me interpelanca të sajuara kërkohet të tërhiqet vëmendja, por kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka prerë fjalën.

Deputetja e PD, Albana Vokshi nuk pranoi të largohet nga foltorja e Kuvendit, duke bërë që Ruçi të kërkojë 5 minuta pushim.

?Do bëjmë 5 minuta pushim para se të marrim masa të tjera ndaj deputetes Vokshi?- tha Ruçi./ CityNews

Lajmet e fundit nga