LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryeministri Rama -Komisionerit Hann: Vettingu në rrugë të mbarë, hapni negociatat

9 Nëntor 2017, 11:07, Aktualitet CNA

Në konferencën e përbashkët për mediat kryeministri Rama dhe Komisioneri për Zgjerimin Hann kanë zhvilluar takimin e paralajmëruar ditën e djeshme, në të cilin do të diskutohej aspirata e Shqipërisë në BE.

Në deklaratën e dhënë për mediat kryeministri Rama ka pohuar se procesi i vetingut ka filluar dhe Shqipëria është në rrugë të drejtë sa i përket aspiratave të saj.

?Me komisionerin diskutuam hapat që duhet të marrim sëbashku për të vijuar rrugën drejtë BE. Diskutuam për suksesin e luftës kundër kultivimit dhe trafikimit të kanabisit. Sot jemi më kushtet ku mund ta themi se Shqipëra meriton të hapë negociatat. Ne jemi të inkurajuar edhe për rrjedhën e procesit të Berlinit që tregon dobinë e tij dhe na jep mundësi të reja në funksion të modernizimit.Jemi të inkurajuar dhe nga zhvillimet e fundit që po e kthejnë erën në favor të vendit?, ka deklaruar Edi Rama. /CityNews

Lajmet e fundit nga