LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Forca, Leonardo ynë! / Familja po të pret pas aksidentit të rëndë në tapet

9 Nëntor 2017, 12:15, Aktualitet CNA

Kampioni ynë në mundje, Leonardo Rrokaj, ka pësuar një aksident të rëndë në tapet, kur në ndeshjen finale për titullin Kampion i Ballkanit, që po zhvillohet në Slloveni, ka dëmtuar dy rruaza të shtyllës kurrizore dhe mjekët sllovenë po bëjnë të pamundurën ta nxjerrin nga rreziku. Luftëtar i vërtetë Leonardo! Dhe është vetëm 17-vjeçar.

Ata të moshës së tij, jo pak syresh, mund të jenë duke tymosur kanabis a qoftë edhe duhan te Blloku, apo kafenetë e panumërta të Tiranës, por Leonardo është i sojit më të mirë shqiptar. U përket trimave, që e duan në majë të shtizës flamurin shqiptar, në majë të majës! E duan kampion! Forca Leonardo! Familja po të pret. Shokët e miqtë po të presin. Flamuri po të pret. / I. Kadia

Lajmet e fundit nga