LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjykata e Krujës liron një tjetër të burgosur të rrezikshëm

9 Nëntor 2017, 11:58, Aktualitet CNA

Ditën e sotme Gjykata e Krujës ka dhënë vendimin e lirimit nga burgu të Ilir Pajës, një tjetër i burgosur i rrezikshëm, ndaj të cilit tashmë është dhënë masa e qëndrimit në shtëpi, me pretendimin se vuante nga probleme mendore.

Paja tentoi të vriste efektivin e policisë kriminale, Blendi Haxhimiali, ngjarje kjo e ndodhur në vitin 2008 në afërsi të Farmacisë nr.10 në Tiranë, ndërsa këta të fundit, pronarët e farmacisë e kishin dorëzuar vërtetimin në gjykatë.

Burime konfidenciale për CityNews bëjnë me dije se vendimi për lirimin e Pajës është dhënë nga gjykatësja Enkelejda Hoxha, e cila ka dhënë dhe vendimin për Genc Tafilin, vëllain e Admir Tafilit. të dënuar për vrasjen e ish drejtorit të policisë së Shkodrës. /CityNews

 

 

Lajmet e fundit nga