LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vasili: Qeveria pengon drejtësinë/ Vepron si grup i strukturuar kriminal

30 Tetor 2017, 13:10, Aktualitet CNA

Në një dalje për mediat, kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka akuzuar qeverinë se vepron si grup i strukturuar kriminal.

Vasili tha se ?Rama rikonfirmoi të njëjtin qëndrim politik që ai mbajti në sallën e Kuvendit për çështjen Tahiri, dhe për këdo shqiptar është e qartë se barriera e qeverisë për të ndaluar drejtësinë të zbulojë të vërtetat , konkludoj që është një grup i strukturuar kriminal që përfiton. Si përfituese e drejtëpërdrejtë prej kësaj veprimtarie të rëndë kriminale?.

Gjithashtu Vasili tha se në fuknsion të kësaj situate ishte edhe pengesa e sotme në Komisionin e Sigurisë, ku mazhoranca u bë pengesë për të zbuluar të vërtetën për radarët./ CityNews

Lajmet e fundit nga